16 مرداد 1398 11:52:29
بازديد معاون سازمان برنامه و بودجه از بافت تاريخي شهر تهران

آقاي دكتر پوراصغري معاون امور علمي، فرهنگي و اجتماعي روز پنج‌شنبه سوم مرداد ماه در رأس هياتي از سازمان برنامه و بودجه و به اتفاق آقاي دكتر طالبيان معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و آقاي محيط طباطبائي رئيس ايكوم ايران از بافت تاريخي تهران بازديد به عمل آورد.

ايشان در اين بازديد وضعيت بافت تاريخي محله فخرآباد، سرچشمه، خيابان سيروس، بازار تهران، خيابان سي‌تير، خيابان هدايت و دروازه دولت را مورد بررسي قرار دادند. همچنين در اين بازديد ايشان از بناهاي تاريخي واقع در بافت تاريخي از جمله موزه آبگينه، كليساي مريم مقدس، موزه ارامنه، خانه صادق هدايت، ساختمان كوشك، موزه عروسك، موزه نفت، امامزاده هفت خواهران، آتشكده فيروز بهرام و خانه فخرالدوله بازديد كرده و در جريان نحوه نگهداري و مرمت بناهاي تاريخي و مشاركت مردم در بهره‌برداري از بناهاي تاريخي قرار گرفتند.

در اين بازديد ايشان بر اهميت حفظ و نگهداري از بافت هاي تاريخي به عنوان بخشي از هويت ملي و تاريخي كشور تاكيد نموده و ابراز اميدواري كردند كه نقش مردم در ايجاد موزه‌هاي خصوصي و همچنين مرمت و بهره‌برداري از بناهاي تاريخي در شهر تهران هرچه بيشتر مورد توجه برنامه¬ريزان حوزه ميراث فرهنگي كشور قرار گيرد. 

Powered by Tetis PORTAL