3 شهريور 1398 16:0:57
جناب آقاي دكتر پوراصغري معاون محترم امور علمي، فرهنگي و اجتماعي طي بازديد از آذربايجان شرقي در جريان پيشرفت‌هاي اين استان از لحاظ علمي، فناوري، فرهنگي و اجتماعي قرار گرفت

آقاي دكتر پوراصغري معاون محترم امور علمي، فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه طي روزهاي 7 و 8 مرداد سال جاري از استان آذربايجان شرقي بازديد به عمل آورد و پيشرفت‌هاي علمي، فناوري، فرهنگي و اجتماعي استان را مورد ارزيابي قرار داد. در اين سفر ايشان طي بازديد از دانشگاه تبريز، در جلسه هيات امناي دانشگاه شركت نمود.

در اين سفر كه روساي امور آموزش عالي، تحقيقات و فناوري، امور عمومي، قضايي، دفاعي و امنيتي و امور فرهنگ، گردشگري و ورزش و مشاور معاونت امور علمي، فرهنگي و اجتماعي ايشان را همراهي مي‌كردند، در قالب هيات‌هاي مختلف از طرح‌هاي عمراني در دست ساخت استان و همچنين از فعاليت‌ها و برنامه‌هاي استان بازديد به عمل آمد.

از جمله مي‌توان به بازديد از مركز ماده 16 تبريز اشاره نمود. آقاي دكتر پوراصغري در حاشيه بازديد از مركز ماده 16 تبريز در گفتگو با خبرنگاران گفت مركز ماده 16 تبريز از معدود مراكزي است كه توانسته جمع وسيعي از معتادان را نگهداري و حرفه‌آموزي معتادان متجاهر و غير متجاهر را انجام دهد.

ايشان همچنين موضوع حاشيه‌نشيني در تبريز را مورد ارزيابي قرار داد و در ادامه از تفرجگاه عينالي كه هم از جنبه زيست‌محيطي و هم از جنبه تفريحي حائز اهميت است بازديد كردند. آقاي دكتر پوراصغري با اشاره به مشكلات حاشيه‌نشين در كلانشهرها افزودند: مهم اين است كه اين مجموعه توانسته است از توسعه بافت‌هاي حاشيه‌نشين شهري جلوگيري كند و

علاوه‌بر آن مورد استفاده خانواده‌ها و جمعيت شهرنشين در تبريز قرار گيرد كه خود از نظر ايجاد نشاط اجتماعي بسيار موثر است.

بازديد از دانشگاه هنر تبريز، ‌پارك علم و فناوري آذربايجان شرقي، مراكز بازپروري زندانيان، ‌پروژه‌هاي كانون اصلاح و تربيت، مقبره‌الشعراي تبريز،‌ موزه هنرهاي معاصر تبريز، تالار شهر تبريز، محوطه تاريخي ربع رشيدي، پروژه بزرگ استاديوم سي هزار نفري تبريز، روستاي تاريخي كندوان، بافت تاريخي و بازار تبريز و همچنين بازديد و بررسي امكانات و قابليت‌هاي نظامي و امنيتي استان از جمله فعاليت‌هايي بود كه جناب آقاي دكتر پوراصغري و هيات همراه در طول سفر دو روزه خود انجام دادند.

در پايان اين سفر آقاي دكتر پوراصغري و هيات همراه در جلسه‌اي مشترك با آقاي دكتر پورمحمدي استاندار محترم آذربايجان شرقي و آقاي دكتر بهبودي رئيس محترم سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان و جمعي از مديران استان به بررسي دستاوردهاي سفر و جمع‌بندي برنامه‌هاي آتي پرداختند.

Powered by Tetis PORTAL